Ünlü yazılımcı John McAfee, Bloomberg’e Satoshi Nakamoto ile konuştuğunu ve kimliğini bir hafta içinde açıklayacağını söyledi.

McAfee Associates’ın kurucusu John McAfee, Bitcoin’un kurucusu Satoshi Nakamoto’nun gerçek kinliğini açıklama kararından geri adım attı.

ABD merkezli yazılım güvenlik şirketi McAfee Associates INC.’in kurucusu John McAfee, Bitcoin’un yaratıcısı Satoshi Nakamoto ile konuştuğunu ve gerçek kimliğini açıklamayı planladığını söylemişti.

Bloomberg ile gerçekleştirdiği mülakatta Nakamoto’nun kimliğini “bir hafta içerisinde” açıklayacağını söyleyen McAfee, sonrasında geri adım attı. McAfee, Salı günü Twitter üzerinden yaptığı açıklamada konunun ABD’ye iadesiyle ilgili mücadele çabalarını olumsuz etkileyebileceğini ifade etti.

Nakamoto isminin ardındaki kişi ya da gruba ilişkin tartışma yıllardır sürüyor. John McAfee’ye göreyse gerçek Nakamoto, ABD’de yaşayan bir erkek.

Bahamalar’dan telefon ile açıklamada bulunan McAfee, Nakamoto ile konuştuğunu, kendisini ortaya çıkarma çabasından memnun olmadığını söyledi.

Bir Cevap Yazın