Ripple (XRP) için Akbank Direkt Mobil Güncellendi

Artık Türkiye’nin önde gelen bankalarından Akbank’ın, Akbank Direkt mobil uygulaması aracılığıyla Ripple (XRP) transferleri yapabilirsiniz.

Akbank ile Ripple ortaklığının Türk bankacılık sektörüne etkisi

Akbank aracılığıyla para transferleri, şu anda Ripple’ın Blockchain altyapısı kullanılarak sadece sterlin (GBP) cinsinden Santander hesaplarına yapılabilir. Ancak Ripple ekosistemine yeni bankalar katıldıkça bu liste genişleyecek dolayısıyla diğer fiyat paralarla da yurt dışına  para transferleri yapılabilecek.

Ancak Türkiye’de Ripple’ın sınır ötesi ödeme çözümlerini kullanan ilk ve tek banka Akbank. Türkiye’deki diğer bankalarında Ripple’ın ürünlerini kullanmaya başlamasıyla birlikte hizmet ağı genişleyecek. Bu gelişme hem Türk bankacılık sektörü hem de Ripple şirketi ve XRP tokeni için önemli bir gelişme. Ripple artık Türkiye’de de kullanım alanı buldu. XRP’nin kitlesel benimsenmesi Türk bankacılık sektörü ile daha da artacak gibi görünüyor.

2017 yılında, San Francisco merkezli Blockchain şirketi Ripple ve Akbank birlikte çalışmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde ise bildirdiğimiz üzere Akbank, Ripple’ın Blockchain altyapısını kullanarak Birleşik Krallık merkezli Santander UK’e sterlin (GBP) olarak para transferleri yapmaya başladı. Akbank ve Ripple sınır ötesi ödemeler konusunda ilerleme kaydedebilmek için uzun süredir bu uygulama üzerinde çalışıyorlar.

 

Bir Cevap Yazın